0
Košík
CZ | EN | DE
Domů > E-shop > Filipínská masáž

Filipínská masáž

Tradiční filipínská masáž se k léčení používala daleko dříve, než se do Filipín dostala západní medicína. Princip léčby byl předávan mezi filipínskými šamany a nazíval se „ mang hihilot“

Hilot (vyslovuje se hí lot) ve filipínštině znamená "masáž". Hilot je nyní nabízen v nejlepších lázních na Filipínách a některých částí Asie jako účinná léčebná technika.

Ceník 30 min 60 min 90 min 120 min
398 Kč 698 Kč 980 Kč -

Jméno:
Telefon:
Délka masáže:
Kdy můžete přijít?

Popis

Představa energetických drah, probíhajících celým tělem je základem thajského lékařského učení. Indický původ a vliv je zřetelný, neboť celá teorie stojí na filosofii jógy. V ní je životní energie (označovaná Prána) přijímána společně s vdechovaným vzduchem a snědeným jídlem. Pomocí sítě energetických linií (Prána Nádi) je lidská bytost napájena životní silou. Energetické linie jsou neviditelné a nedají se anatomicky prokázat. Vytvářejí „druhou kůži“ či další tělo, obalující „hrubé“ tělo fyzické. Energetické tělo (Pranamaya Kosha) je složeno z množství energetických drah; udává se až 72 000. Z této záplavy vybrala thajská masáž 10 hlavních: sib sen, tedy 10 Senů.

Tlakové body uložené na drahách lze považovat za jakási „okna“, otevírající se do těla. Jimi se uskutečňuje výměna energií mezi lidským tělem a jeho okolím, nastolující rovnováhu člověka a vesmíru. Poruchy v proudění energie snižují hladinu Prány v těle a vedou k rozvoji onemocnění. Práce na energetických drahách spolu s masáží tlakových bodů odstraňuje blokády, podporuje volný tok Prány a obnovuje návrat zdraví a pocitu pohody.